Hills Canine j/d MINI (dieta)

2kg NA ZAMÓWIENIE do 24 h 87,07 zł
+

Wskazania: dieta nadaje się dla małych psów, w celu redukcji objawów klinicznych chorób stawów - choroba zwyrodnieniowa stawów,  jest skuteczna w zapobieganiu procesom zwyrodnieniowym chrząstki stawowej. Dieta poprawia mobilność, zwłaszcza podczas wstawania z pozycji spoczynkowej, chodzenia i biegania.
Hills Canine  j/d MINI obejmuje:
Wysokiej jakości olej ryb morskich, który jest źródłem dużych ilości  kwasów tłuszczowych omega-3 EPA-
Kwas eikozapentaenowy
Przeciwutleniacze : witaminy E, witaminy C, selen i beta-karotenu, który jest przeznaczony do stymulowania układu odpornościowego.

W porównaniu z lekami  Dieta  j / D ma przewagę w postaci wysokich walorów smakowych, dzięki czemu psy chętnie ją jedzą. Dieta jest dostępna w granulacie i jako konserwy, stanowi kompletny i zbilansowany posiłek,

Zasada działania diety :

- Spowalnia postęp choroby zwyrodnieniowej stawów. Zapalenie kości i stawów charakteryzuje się ciągłą degradacją enzymatyczną chrząstki, nawet gdy podaje się psu lek przeciw zapalny.
- Zawiera wysokie stężenie kwasów omega-3 kwasów tłuszczowych, EPA (kwas eikozapentaenowy), który blokuje geny odpowiedzialne za wytwarzanie enzymów proteolitycznych, odpowiedzialnych za uszkodzenie chrząstki,  kontrolowana zawartość energii zapobiega przyrostom masy ciała, a tym samym zapobiega dodatkowemu obciążeniu stawów.
- Łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów:
- Wysokie stężenie kwasów omega-3 kwasów tłuszczowych zmniejsza zapalenie wokół stawu, kwasy tłuszczowe omega-3, kwasy tłuszczowe EPA z ryb morskich i hamują procesy zapalne głęboko w stawie.
- Złagodzone objawy choroby zwyrodnieniowej stawów umożliwiają regularny kontrolowany ruch psa, co jest ważnym elementem kontroli choroby zwyrodnieniowej stawów i dobrego zdrowia stawów.

Właściciele psów zauważyli znaczną poprawę w zakresie objawów klinicznych następujących:
Wstawanie z pozycji spoczynkowej, bieganie, zabawy, chodzenie.

Mniejsze uzależnienie od leków:
- W przypadku łagodnych postaci choroby, dieta opóźnia zapotrzebowanie na leki.
- Znacznie zmniejsza potrzebną dawkę leków przeciwzapalnych.
- Bezpieczniejsze niż długotrwałe leczenie (w tym efektów ubocznych leków)
łatwiejsze i bardziej opłacalne niż w codziennym podawaniu tabletek i kapsułek.