fb
Zadzwoń do nas: 538 101 701 (pon. - piątek: od 07:00 do 17:00.)
Koszyk: pusty

Logowanie i rejestracja

Logowanie z Facebook

Logowanie z Facebook

Trovet dog (dieta) Mobility i Geriatric

Delikatna dieta dedykowana dla psów dorosłych z zaburzeniami oraz chorobami układu kostno-stawowego, oraz psów starszych, skomponowana tak by mogła być podawana psom o wrażliwym układzie pokarmowym.

TROVET Mobility & Geriatrics to karma wspomagająca układ ruchowy psów. Działa przeciwzapalnie, polepsza stan stawów, ich elastyczność. Dodatek L-karnityny pomaga zoptymalizować wagę ciała a w ten sposób i zmniejszyć obciążenie stawów. Unikatowy, bezkonkurencyjny skład. Pokarm zawiera antyutleniacze obniżające pojawianie się wolnych rodników. Obniżona ilość fosforu i białek ułatwia pracę nerek i działa prewencyjnie na występowanie chorób tego organu.  Nowoczesna karma poprawiająca kondycję stawów i wymagania żywieniowe starszych psów.

Trovet Mobility może być stosowana prewencyjnie dla dorosłych psów ras dużych, takich jak Dogi Niemieckie, Owczarki Środkowoazjatycki, które ze względu na swoje rozmiary w szczególny sposób narażone są na wystąpienie problemów układu kostno-stawowego. 

Stany zapalne kości i stawów (Osteoarthritis) pojawiają się u więcej niż 90% psów starszych. Jest to zaburzenie, po którym matryca komórek, od której chrząstka jest tworzona, zostaje stopniowo niszczona. Prowadzi to do destrukcji stawu i kości, które z czasem ulegają trwałemu uszkodzeniu i zniszczeniu chrząstki stawowej i kości. 

TROVET Mobility & Geriatrics posiada całą gamę składników, korzystnie wpływających na układ stawowy zabezpieczając go przed uszkodzeniem.

Nutraceutyki są dostarczycielami materiałów potrzebnych do budowy i odbudowy chrząstki stawowej

Olej rybi w połączeniu z roślinami leczniczymi wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Ekstrakty z winogron, zielona herbata i witamina E wykazują działanie jako przeciwutleniacze.

Obniżona zawartość białka i fosforu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia  kamieni w nerkach szczególnie u starszych psów.

Obniżona wartość energetyczna i dodatek L-karnityny zapewniają odpowiednią wagę psów. Powoduje to mniejsze obciążenie stawów i kości.

Badania wskazują związek otyłości psów z występowaniem osteoarthritis. Zmniejszenie otyłości wpływa na zmniejszenie takim objawom jak ból i trudności w poruszaniu.

W skład diety wchodzą: hydrolizat żelatryny, naturalna glukozamina i chondroityna (małże i kraby), olej rybi i rośliny lecznicze o działaniu przeciwzapalnym i przeciwreumatycznym (żywica Boswellia, wyciąg z morwy). Naturalne przeciwutleniacze (ekstrakt z winogron, zielona herbata, witamina E).

 

 

Pełny opis produktu

Stosowanie:

Przy zmianie diety zaleca się mieszanie przez kilka dni nowej z dotychczas stosowaną. TROVET Mobiliyt & Geriatrics może być podawane zwierzęciu przez całe jego życie  jako pełnowartościowy pokarm.

Skład: 

Mięso z jagniąt (pow. 40 %), ryż, tłuszcz zwierzęcy, olej rybny, olej sojowy, minerały, witaminy, wysuszone drożdże piwne.

Analiza ogólna:

Białko

18%

Sód

0,20%

Tłuszcz

13%

Potas

0,80%

Włókno

4%

Witamina A

20 000 IE/kg

Popiół

4,60%

Witamina D3

2 000 IE/kg

Wapno

0,62%

Witamina E

500 mg/kg

Fosfor

0,55%

Energia (ME)

14,6 MJ/kg

Właściwości:
Zawiera duże ilości unikatowych naturalnych składników tzw.  „neutraceuticals", które są zalecane dla psów cierpiących na osteoartrozę.

 

Ta strona wykorzystuje do świadczenia usług, personalizacji reklam i analizowanie ruchu ciasteczek. Korzystając z tej strony zgadzasz. więcej informacji