ALAVIS 5 dla psów/kotów

90tabl. Na magazynie > 5 szt 116,29 zł
+
Historia cen

Katalog: 1900017

Kompleksowe wspólne odżywianie dla psów zawierających kwas hialuronowy. Zawiera wszystkie ważne substancje powszechnie występujące w stawach, tkankach łącznych i chrząstce, umożliwiając w ten sposób kompleksową opiekę nad układem ruchowym. Nadaje się do podawania zapobiegawczego.

ALAVIS ™ 5 odżywia chrząstkę stawową, promuje właściwości smarujące płynu stawowego i pomaga w problemach ruchowych u psów i kotów.

ALAVIS ™ 5 zawiera wszystkie ważne substancje, które powszechnie znajdują się w stawach, tkankach łącznych i chrząstce, umożliwiając kompleksową opiekę nad układem ruchowym.

Substancje czynne zawarte w ALAVIS ™ 5:

Siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, MSM, kwas hialuronowy, kolagen II. typ

 

Siarczan glukozaminy - odżywia
Glukozamina odgrywa ważną rolę w metabolizmie chrząstki. Stymuluje komórki chrzęstne (chondrocyty) do syntezy proteoglikanów (podstawowych elementów budulcowych chrząstki) i jest głównym substratem do ich tworzenia. Glukozamina jest aktywnie pobierana przez chrząstkę. Podawanie glukozaminy spowalnia rozwój już ustalonych zmian zwyrodnieniowych chrząstki.

Chondroityna Siarczan - Odżywia
Siarczan chondroityny Jest ważną częścią chrząstki stawowej. Wiąże duże ilości wody, nawadniając chrząstkę, sprzyjając tworzeniu proteoglikanów i zmniejszając aktywność kolagenolityczną. Podawanie chondroityny spowalnia destrukcyjne zmiany w chrząstce, łagodzi ból stawów, poprawia ruchomość i zmniejsza przebieg zapalenia stawów.

MSM - DZIAŁANIE ANTYPŁYWNE
Substancja MSM zawierająca organicznie związaną siarkę, która działa wzmacniająco na więzadła i ścięgna, tłumi stany zapalne i ból oraz regeneruje i rozluźnia mięśnie. Ma również silne działanie przeciwutleniające i inne pozytywne działania i jest unikalnym źródłem związków siarki, które mają pozytywny wpływ na organizm, szczególnie w uszkodzonej chrząstce stawowej.

Kwas hialuronowy - SMARUJE
Kwas hialuronowy znajduje się przede wszystkim w tkankach łącznych, gdzie stanowi główny składnik stawowego płynu stawowego. Im wyższe stężenie kwasu, tym lepsze właściwości lepkosprężyste chrząstki i lepsze ich odżywianie. Jego podawanie normalizuje właściwości mazi stawowej, przeciwdziała zwyrodnieniu chrząstki i przywraca jej pierwotne właściwości.

Kolagen II. Typ - ODNOWIENIA
Kolagen II. rodzaj jest głównym białkiem elastycznej chrząstki stawowej, gdzie zapewnia jej wytrzymałość, elastyczność i odporność. Kolagen zawarty w ALAVIS ™ 5 jest hydrolizowany, co oznacza, że jest enzymatycznie rozszczepiany na mniejsze cząsteczki, które są lepiej wchłaniane w przewodzie pokarmowym, a zatem są znacznie bardziej przydatne do budowy i przywracania uszkodzonej chrząstki. Brak kolagenu w stawie i chrząstce prowadzi do zaburzeń ruchowych i stopniowych zmian zwyrodnieniowych. Kolagen zapewnia wytrzymałość i elastyczność tkanek łącznych.

Zaleca się podawanie ALAVIS ™ 5:

* psy i koty z problemami ze stawami (szczególnie starsze zwierzęta lub stany pourazowe)
* psy sportowe i pracujące w każdym wieku, np .: psy służbowe, psy wyścigowe, psy zaprzęgowe, psy trenujące zwinność, ciągnące, trekkingowe, mucha, taniec psów itp.
* szczenięta ras dużych i olbrzymich podczas rozwoju

Czas użytkowania: Podawaj produkt optymalnie przez trzy miesiące, a następnie od 1 do 3 miesięcy, aby wstrzymać i ponownie włożyć produkt.

Skład: 1 tabletka zawiera 500 mg siarczanu glukozaminy, 200 mg siarczanu chondroityny, 200 mg metylosulfonylometanu, kolagen typu II. 60 mg, kwas hialuronowy 18 mg Inne składniki: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, węglan wapnia, kwas stearynowy, krzemionka

Nie dodaje się barwników ani konserwantów w celu utrzymania jakości produktu.

Tabela dawkowania:

Waga psa, kota: Dawka początkowa (pierwsze 14 dni stosowania) codziennie Dawka podtrzymująca (ciąg dalszy) codziennie
1–5 kg 1/2 - 1 tabletki 1/4 - 1/2 tabletek
5–10 kg 1-2 tabletki 1/2 - 1 tabletka
10-15 kg 2-3 tabletki 1 - 1,5 tabletek
15–25 kg 3-4 tabletki 1,5 - 2 tabletki
25–45 kg 4 - 5 tabletek 2 - 2,5 tabletek
45 i więcej kg 5 - 6 tabletek 2,5 - 3 tabletki

Sposób użycia: Tabletki podaje się codziennie zgodnie z zalecaną dawką bezpośrednio do jamy ustnej lub ewentualnie z kawałkiem jedzenia. zmiażdżony na paszę. Zwierzęta zwykle otrzymują produkt bez problemów.

Czas użytkowania: Podawaj produkt optymalnie przez trzy miesiące, a następnie od 1 do 3 miesięcy, aby wstrzymać i ponownie włożyć produkt.

Ostrzeżenie: Produkt można podawać z paszą zawierającą substancje chondroprotekcyjne. W ten sposób zwiększa się pozytywny efekt.

24. 11. 2023
  • V časových periodách podáváme a pes drží pohromadě !

27. 11. 2021
  • Velmi pomáhá pro zlepšení pohybu.

Doporučuji při potížích z klouby.

28. 03. 2021

Podporuje zdraví mého psa.

22. 04. 2020
  • super kvalita

12. 11. 2019

snad pomáhá