Dlaczego czkawka szczeniaka?
11.03.20 Wiadomości

Dlaczego czkawka szczeniaka?

Nawet psy mogą cierpieć na czkawkę. Zwłaszcza u szczeniąt można to zaobserwować kilka razy dziennie. Czy to normalne?

Dlaczego pies ślini się?
02.03.20 Życie z psem

Dlaczego pies ślini się?

Niektóre rasy ślinią się bardziej niż inne. Słynie na przykład z bassetów, bernardýnů lub psów niemieckich. A najgorsze jest jedzenie. To pokaże również ślinienie u ras, które zwykle nie mają problemów.

Dlaczego wczesna faza rozwoju szczeniąt jest tak ważna?
04.02.20 Szczeniak

Dlaczego wczesna faza rozwoju szczeniąt jest tak ważna?

Mówi się, że jeśli pies nie zostanie odciśnięty w ciągu siedmiu tygodni, nigdy nie będzie uważał go za swojego partnera społecznego. Chociaż można go udomowić, nigdy jego mistrz nie może stworzyć tak silnej więzi, która jest charakterystyczna dla psów.

Whippet z długimi włosami
15.01.20 Rasy

Whippet z długimi włosami

Jest to młoda rasa, która oficjalnie powstała w latach siedemdziesiątych. Długowłose szczenięta pojawiały się w biczach hodowlanych znacznie dłużej, ale nikt się nimi nie chwalił. Niektóre źródła podają, że pierwotnie istniały dwie odmiany whippetów, krótkowłose i długowłose. Ale psy krótkowłose były preferowane i bardziej doceniane na wystawach, ponieważ ich elegancka budowa ciała była doskonała

Dlaczego on nie chce jeść?
07.01.20 Żywienie

Dlaczego on nie chce jeść?

Chociaż czasami anoreksja może być objawem choroby, czasami nawet zdrowe psy odmawiają jedzenia.

Wskazówka na kanapki nie tylko w Sylwestra
29.12.19 Żywienie

Wskazówka na kanapki nie tylko w Sylwestra

Sylwester wiąże się z zakupami różnych smakołyków. W tym roku przygotuj zdrowe przekąski, które możesz przeżuć z czworonożnym zwierzakiem.

Kiedy pojawią się alergie
28.12.19 Zdrowie i choroby

Kiedy pojawią się alergie

Zastanawiasz się nad częstym drapaniem czworonożnego przyjaciela, nawet jeśli nie znalazłeś pcheł ani innych pasożytów? Obudź się, wina może być alergią! Psy mogą cierpieć na alergie tak samo jak my. Najczęściej zgłaszana jest nadwrażliwość na trawę, pyłki, kurz, roztocza lub pasożyty, ale alergia pokarmowa nie jest wyjątkiem. Czy masz także alergię na psa w domu?

Zimowa opieka nad psem
09.12.19 Opieka

Zimowa opieka nad psem

Psy żyjące na zewnątrz przez cały rok i trzymające „kanapy” potrzebują nieco innej opieki w okresie zimowym niż w innych porach roku. O czym pamiętać

Świetne wskazówki na prezenty świąteczne dla psów
27.11.19 Wiadomości

Świetne wskazówki na prezenty świąteczne dla psów

Do Bożego Narodzenia jest mniej niż miesiąc. Najwyższy czas pomyśleć o tym, co dasz swoim bliskim w tym roku. Szukając prezentów, pomyśl nie tylko o rodzinie, ale także o czworonożnych przyjaciołach. W końcu psy są uważane za najlepszych przyjaciół człowieka, więc zasługują na niespodziankę pod drzewem. Oto wskazówki, którym żaden pies nie może się oprzeć. Możesz wygodnie kupować w domu na krmeni.cz.

Iberyjski wilk
20.11.19 Wiadomości

Iberyjski wilk

ZOO Jihlava zaczęła hodować wilki, budując swoją ekspozycję w 2016 roku. Po dokładnym rozważeniu wszystkich możliwości, perspektyw hodowlanych i programów ochrony zoologowie wybrali jeden z najbardziej zagrożonych europejskich podgatunków wilka. Był to wilk iberyjski ( Canis lupus signatus) , który niegdyś zamieszkiwał cały Półwysep Iberyjski, terytorium Hiszpanii i Portugalii.