Strategie edukacyjne
28.06.21 Życie z kotem

Strategie edukacyjne

Nawet kota można wychować, aby twoje współistnienie było szczęśliwe. Podstawą jest konsekwencja, cierpliwość i pozytywne nastawienie w postaci nagród. W niektórych przypadkach niechcianego zachowania warto zignorować kota. Jakie są najlepsze strategie edukacyjne i kiedy z nich korzystać?

Chodzenie na smyczy
21.06.21 Życie z kotem

Chodzenie na smyczy

Na smyczy możesz zabrać nie tylko swojego psa, ale także przyjaciela kota. Co prawda spacer nie będzie tak długi i tempo będzie wolniejsze, ale znowu przeżyjesz coś niekonwencjonalnego. Dla kotów domowych spacery to ciekawy sposób na urozmaicenie dnia. Jak trenować chodzenie na smyczy?

Koty i kuchnia
14.06.21 Wiadomości

Koty i kuchnia

Koty lubią siedzieć na podwyższonych miejscach, dlatego kuchnia jest dla nich tak atrakcyjna. Dodatkowo przygotowywane jest tam jedzenie, więc lada magicznie ich przyciąga. Niektóre koty lubią też cieknący kran w zlewie. Ale większość ludzi po prostu nie chce, aby ich futrzany zwierzak był na linii. Jak go tego nauczyć?

Głośny kot
07.06.21 Życie z kotem

Głośny kot

Koty miauczą głównie w kontakcie z ludźmi. Ale wysokie i uporczywe miauczenie może łatwo zacząć działać mi na nerwy. Co zrobić, gdy kot jest głośny?

Po co adoptować starszego kota?
31.05.21 Życie z kotem

Po co adoptować starszego kota?

Kocięta i młode koty często nie rozgrzewają się w schroniskach długo, starsze zwierzęta zwykle znacznie dłużej czekają na nową rodzinę. Jednocześnie adopcja kota seniorki wcale nie jest złym pomysłem. Jej towarzystwo wzbogaci Cię i uratuje nerwy dziką młodością.

Jedzenie rzeczy wełnianych
24.05.21 Życie z kotem

Jedzenie rzeczy wełnianych

Koty, które jedzą niestrawne przedmioty, takie jak wełniane ubrania, cierpią na tzw. pica. Niektóre rasy, zwłaszcza koty syjamskie i birmańskie, są naturalnie bardziej podatne na gryzienie wełny. Co z tym zrobić?

Pielęgnacja zębów kota
18.05.21 Zdrowie i choroby

Pielęgnacja zębów kota

Koty, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na kamień nazębny i zapalenie dziąseł. Prawie 75% kotów poniżej 3 roku życia ma jakąś formę problemów z zębami. Regularna domowa higiena jamy ustnej zapewni zdrowe zęby i dziąsła kota. Dodatkowo zaoszczędzisz na leczeniu weterynaryjnym.

Usiądź polecenie
11.05.21 Życie z kotem

Usiądź polecenie

Polecenie posadzić jednego z pierwszych małych szczeniąt do nauki. Ale przy odrobinie szczęścia i smakołyków możesz nauczyć kota siadania na komendę. Chociaż nie jest to ważna umiejętność dla kota, możesz zaimponować znajomym. A koty, które potrafią siedzieć na rozkaz, a następnie lepiej skoncentrować się na trenowaniu innych sztuczek. Jak leci?

Pierwsza wizyta u weterynarza
03.05.21 Zdrowie i choroby

Pierwsza wizyta u weterynarza

Każdy kot, czy to zwyczajny, czy szlachetny, powinien zostać zabrany do weterynarza na kontrolę po przybyciu do domu.

Zdrowa sierść i okres linienia
26.04.21 Życie z kotem

Zdrowa sierść i okres linienia

Zima minęła na zawsze, a my wreszcie powitaliśmy wiosnę. Jednak nie zawsze rozpoznajemy to tylko po kwitnących drzewach i ciepłym słońcu – właściciele czworonożnych pupili wiedzą, że nadchodzi wiosna, gdy tylko ich pies lub kot zacznie się topić. Włosy znajdują się wtedy nawet w zupełnie nieoczekiwanych miejscach, krótko mówiąc, wszędzie. Możemy jednak wspierać i pomagać naszemu pupilowi podczas linienia.