Z powodu prowadzonych prac technicznych zamówienia wysyłamy z opóźnieniem 1 dnia. Przepraszamy za utrudnienia.
10 wyrażeń kociej miłości
16.03.20 Życie z kotem

10 wyrażeń kociej miłości

Niektóre koty są przywiązane i lubią się przytulać, inne fizyczne kontakty z ludźmi nie wyglądają na wiele. Ale to nie znaczy, że cię nie kochają. Druga grupa okazuje uczucie tylko w inny sposób.

Dlaczego kot plotkuje?
11.03.20 Życie z kotem

Dlaczego kot plotkuje?

Jest to normalne, że kot od czasu do czasu drapie lub liże dokładnie w ramach codziennego czyszczenia. Problemem jest jednak zwiększone swędzenie, co prowadzi do nadmiernego drapania. Przeważnie jest to obecność zewnętrznych pasożytów lub oznaka alergii. Czasami problemy te występują również w infekcjach bakteryjnych lub skórnych drożdży.

Mity i nieprawdy o kastrowaniu kotów
02.03.20 Życie z kotem

Mity i nieprawdy o kastrowaniu kotów

Niewiele tematów aktywistów otacza tyle mitów, półprawd i nieprawd, co kastracja. Większość z tych legend pochodzi z pierwotnej miejscowości, z wiosek. Nie oznacza to jednak, że aglomeracja miejska jest wolna od tych problemów. Wręcz przeciwnie, wiele z tych przedpotopowych poglądów jest również akceptowanych w miastach, ponieważ woli się zracjonalizować swoją ignorancję i tendencję.

Dlaczego koty syczą?
25.02.20 Życie z kotem

Dlaczego koty syczą?

Ten syk jest wyraźnym sygnałem komunikacyjnym. Kot boi się i chce zastraszyć i odrzucić wszystko, co jej zdaniem grozi.

5 wskazówek, jak nawiązać relację z nieśmiałym kotem
17.02.20 Życie z kotem

5 wskazówek, jak nawiązać relację z nieśmiałym kotem

Niektóre koty mają nieśmiały charakter do wina. Być może wynikało to z braku kontaktu z ludźmi na wczesnym etapie rozwoju w wieku od 2 do 7 tygodni, stresujących doświadczeń z przeszłości lub natury ich matki. Nieśmiały i zdenerwowany kot częściej rodzi przestraszone potomstwo nowej generacji. Tak czy inaczej, należy je traktować z wyczuciem. Jak to zrobić

Czy masz kota drzewnego lub krzaka?
10.02.20 Życie z kotem

Czy masz kota drzewnego lub krzaka?

Psychologowie kotów dzielą koty na dwa typy - koty drzewiaste i krzewy krzewiaste. Pierwszy typ uwielbia wysokości, drugi przylega do ziemi. W domach z wieloma kotami ważne jest, aby zrozumieć preferencje swojego zwierzaka i dostosować środowisko do obu typów.

Dlaczego kot gryzie?
04.02.20 Życie z kotem

Dlaczego kot gryzie?

Każdy kot od czasu do czasu kusi swojego właściciela. Czasami po prostu fajnie, bo chce się bawić, czasem pokazuje, że czegoś nie lubi.

Dlaczego kot mruczy?
28.01.20 Życie z kotem

Dlaczego kot mruczy?

Chociaż eksperci od niepamiętnych czasów starali się wyjaśnić tę falę, wciąż jest ona otoczona tajemnicą. To nie tylko satysfakcja, radość i przyjemność, kot również wiruje, próbując się uspokoić, gdy jest zestresowany lub tłumi ból.

Kot na drzewie
21.01.20 Życie z kotem

Kot na drzewie

Koty na zewnątrz wspinają się na drzewa. Wspinaczka jest ich własna, więc kot na drzewie nie jest zaskoczeniem. Ale co zrobić, jeśli utknie tam i boi się zejść?

Zabawa dla łap kota
07.01.20 Życie z kotem

Zabawa dla łap kota

Koty mieszkalne potrzebują różnych rozrywek, aby się nudzić w domu. Jeśli twój totem zmęczył się zwykłymi piłkami i pluszowymi myszami, przygotuj dla niej coś specjalnego. Gry z łapami rozwijają zręczność, koncentrację i umiejętności obserwacji. Najpierw pokaż kotce, jaka jest gra i pamiętaj, aby motywować jej smakołyki.