antipar. spray - ARPALIT spray 150ml

150ml Na magazynie > 5 szt 17,24 zł
+

Klarowny, bezbarwny płyn o lekkim zapachu w postaci aerozolu z propelentem. Arpalit Neo 4,7 / 1,2 mg / g spray do skóry, roztwór jest preparatem przeciw pasożytom zewnętrznym o działaniu jajobójczym i larwobójczym. Spray Arpalit Neo 150 ml służy do rutynowej pielęgnacji włosów, a także do ochrony przed powtarzającymi się inwazjami pasożytów. Ze względu na łatwość aplikacji forma w sprayu jest szczególnie odpowiednia dla dużych zwierząt i ich domów.

WSKAZANIE
Leczenie i zapobieganie pasożytom zewnętrznym u zwierząt nieżywnościowych, zwłaszcza psów, ptaków, gadów i innych małych zwierząt. Działa na pchły (Ctenocephalides spp., Kleszcze (Ixodes spp., Dermacentor spp., Haemaphysalis spp.), Wszy (Haematopinus spp.), Wszy (Mallophaga spp.), Roztocza (Acari spp.) I ich stadia rozwojowe. mieszkania dla zwierząt.

ZAWARTOŚĆ SUBSTANCJI CZYNNYCH I INNYCH:
1 gram (1,34 ml) zawiera:
Substancje czynne: Permetryna 25:75 (cis: trans): 4,7 mg Fenoksykarbum: 1,2 mg

PRZECIWWSKAZANIA: Nie stosować u chorych zwierząt. Nie stosować u kotów. Unikać ewentualnego kontaktu kotów z psami po leczeniu. Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którąkolwiek z zawartych substancji. Nie stosować u szczeniąt poniżej 2 miesiąca życia oraz w okresie laktacji.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE: W rzadkich przypadkach u osób nadwrażliwych mogą wystąpić objawy nadwrażliwości (pogorszenie jakości na wypadanie włosów, wymioty, drżenie, drżenie, drgawki, spowolniony oddech). Poszukaj weterynarza, jeśli wystąpią skutki uboczne lub inne nietypowe reakcje.

SPOSÓB I DROGA (-I) PODANIA: Przed użyciem wstrząsnąć. Pojemnik należy trzymać w pozycji pionowej. Produkt nakłada się poprzez dociskanie sprayu w kierunku włosa lub pierza z odległości 15-20 cm od powierzchni ciała. Wielkość dawki zależy od wielkości leczonego zwierzęcia. Zabieg wykonywany jest tylko do momentu lekkiego nawilżenia skóry lub sierści produktem na całej powierzchni ciała zwierzęcia z wyjątkiem części twarzowej. W celu pielęgnacji twarzy na części ciała produkt rozpyla się na dłoni w rękawiczce i ostrożnie wciera w futro, aby uniknąć uderzenia o dziury. Włosy czesze się grzebieniem, rozczesuje lub wciera ręcznie, aby produkt wniknął w skórę. Po zabiegu zwierzęcia nie wolno kąpać przez 48 godzin. Zabieg można powtórzyć po 1 tygodniu.

Zachowaj szczególną ostrożność podczas leczenia gadów, ptaków i małych zwierząt. Po nałożeniu produktu unikaj lizania traktowanych włosów. W razie potrzeby skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Równocześnie z leczeniem zwierzęcia wskazane jest spryskanie produktu i jego mieszkania na mokro i pozostawienie do wyschnięcia.

OSTRZEŻENIE SPECJALNE:
Podczas pracy nosić rękawice ochronne. Podczas aplikacji należy chronić oczy przed sprayem. Podczas pracy nie jeść, nie pić i nie palić. Nie używać w pobliżu ognia. Nie rozpylać nad otwartym płomieniem lub żarzącym się materiałem. Nie przekłuwać ani nie wrzucać do pustego pojemnika. Po pracy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą. Unikaj kontaktu ze skórą, oczami i błonami śluzowymi. W przypadku kontaktu ze skórą lub błonami śluzowymi natychmiast po kontakcie przemyć dużą ilością wody. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody pitnej. Jeśli wystąpią objawy podrażnienia (wysypka), reakcja alergiczna lub skutki ogólnoustrojowe, zasięgnąć porady lekarza.

Osoby o znanej nadwrażliwości na permetrynę powinny unikać kontaktu z produktem leczniczym weterynaryjnym.

Produkt nie może wchodzić w bezpośredni kontakt z żywnością, wodą pitną, zabawkami dla dzieci. Nie stosować w akwariach i oczkach wodnych - preparat działa toksycznie na organizmy wodne i pszczoły.

Szczególną uwagę należy również zwrócić na postępowanie z niezużytym produktem leczniczym weterynaryjnym lub odpadami powstałymi po zastosowaniu takich produktów - patrz punkt 14.

Unikać kontaktu dzieci z leczonym zwierzęciem przez 24 godziny.

Nie stosować u kotów. Produkt jest wyjątkowo toksyczny dla kotów. Produkt może być niebezpieczny dla kotów nawet po kontakcie z leczonym psem. Produkt może podrażniać skórę, błony śluzowe i alergeny.

Odporność pasożytów na dowolną grupę pasożytów zewnętrznych może się rozwinąć po częstym, wielokrotnym stosowaniu substancji czynnej z tej samej grupy.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 ° C. Pojemnik pod ciśnieniem: chronić przed światłem słonecznym i nie wystawiać na temperatury powyżej 50 ° C. Trzymać z dala od źródeł zapłonu - nie palić. Trzymać z dala od żywności, napojów i pasz dla zwierząt. Nie używać po upływie terminu ważności podanego na dnie pojemnika.

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE USUWANIA NIEUŻYWANYCH PRODUKTÓW LUB ODPADÓW Wszelkie niewykorzystane produkty lecznicze weterynaryjne lub odpady pochodzące z takich weterynaryjnych produktów leczniczych należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami. Produkt nie może zanieczyszczać cieków wodnych, ponieważ jest toksyczny dla ryb i innych organizmów wodnych.