Hills cat s/d urinary

1,5kg NA ZAMÓWIENIE Pilnuj 94,95 zł
+
Historia cen
3kg NA ZAMÓWIENIE Pilnuj 154,38 zł
+
Historia cenDarmowa wysyłka
Zamknij

Pilnuj dostępność produktu

wariant:  

Katalog: 2100321

Wskazania: Choroby dolnych dróg moczowych u kotów (FLUTD). Rozpuszczanie struwitowych kryształów.

SPRZEDAŻ NA RECEPTĘ WETERYNARZA

Niestosowne dla: kociąt, kotnych i karmiących kotek, kotów, którym równocześnie są podawane leki zakwaszające mocz.
Długookresowe podawanie bez obserwacji stanu kwasowo-zasadowej równowagi (z powodu zawartości dodatków zakwaszających mocz). Koty z kamicą dolnych dróg moczowych.
Koty z chorobami nerek, hipokalemią, metaboliczną kwasicą (acidozą), chorobami serca i z hipertensją (wysokim ciśnieniem tętniczym).

Informacje dopełniające: W trakcie rozpuszczania stuwitowych kryształów należy monitorować mocz i ewentualne infekcje dróg moczowych. Jeśli nie jest wyeliminowana infekcja wywołana bakteriami produkującymi ureazę, będzie dochodzić do podwyższenia wartości pH moczu. Dla udanego rozpuszczenia struwitowych kryształów musi być pH moczu stale niskie (kwaśne). Po początkowym podawaniu diety Feline s/d aż na 2-3 miesiące zapewnia się prewencję ponownego pojawienia się struwitowych kryształów podawaniem diety Feline c/d lub Feline w/d. Później powinno się s powrotem wrócić na karmę Feline s/d. Nie poleca się długookresowe podawanie diety Feline s/d, ponieważ dla samej prewnencji karma Feline c/d powinna być wystarczająca.

Pozytywne działanie:

Energia Zwiększona zawartość Obniża przyjmowanie karmy a w ten sposób i przyjmowanie minerałów.
Magnez
Fosfor
Obniżona zawartość Obniża koncentrację struwitowych składników w moczu – magnezu i fosforanów.
Wapń Zwiększona zawartość Obniża ryzyko formowania się szczawianu wapnia.
Utrzymuje pH moczu Kwasowość: pH 5,9-6,1 Zwiększa rozpuszczalność struwitów.
Witamina E Beta-karoten Wysoka zawartość Redukuje tlenowe uszkodzenia komórek i w ten sposób walczy przeciwko urolitiazie. Witamina C nie jest dopełniona, ponieważ jest prekursorem szczawianów i może zwiększać ryzyko tworzenia się szczawianów wapnia w trakcie podawania diety na
rozpuszczanie struwitów.