TROVET kot może RID - nerkowy i szczawianowy

200g / expirace 29.3.2024 Na magazynie > 5 szt 4,76 zł
+
Historia cen

Katalog: 1004469

Trovet Renal And Oxalate Cat Can (RID) - jagnięcina

Kompletna karma w puszkach opracowana dla kotów cierpiących na choroby nerek

Dwie główne funkcje nerek to funkcje filtracyjne i wydalnicze, podczas których zatrzymują i usuwają z krwi substancje odpadowe, które stają się niepotrzebne lub nawet szkodliwe dla organizmu (produkty rozkładu białek, fosforanów), a także zatrzymują ważne witaminy i sole . Jeśli funkcja wydalnicza zostanie uszkodzona lub zaniknie, prowadzi to do zatrucia organizmu. Kiedy funkcja filtrowania zostaje uszkodzona, organizm traci ważne sole i składniki odżywcze, a także płyny. Objawy ciężkiego uszkodzenia nerek staną się widoczne dopiero wtedy, gdy ponad 75% nerek jest już uszkodzonych. Jeżeli pojawią się pierwsze objawy (zwiększone spożycie wody), należy jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii.

Obniżona zawartość białka – odciąża nerki, jednak białka te mają zwiększoną wartość biologiczną, czyli pokrywają zapotrzebowanie organizmu na aminokwasy.

Znacznie zmniejszona ilość fosforu pomaga zapobiegać dalszemu pogarszaniu się funkcji nerek. Ilość składników mineralnych i witamin dostosowana jest do zmienionych wymagań zwierząt z chorobami nerek. Zawiera cytrynian potasu, który zapobiega nadmiernemu utlenowaniu moczu, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się kryształów szczawianu.

Można go stosować profilaktycznie przy tworzeniu się moczanów, cystyny i szczawianów, a także wszędzie tam, gdzie konieczne jest zwiększenie zasadowości moczu (obniżenie pH).

 

Skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii.