30.03.20 Życie z psem

Jak zabawiać psa między czterema ścianami?

Ten artykuł jest tłumaczony przez Google Translator. Pracujemy nad jego ręcznym tłumaczeniem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Bez skupiania się, chodzenia ograniczonego do najbardziej niezbędnych celów i zamkniętych terenów treningowych dla psów. Środki przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa dotykają nie tylko ludzi, ale także ich zwierzęta domowe. Na szczęście istnieją sposoby na zabawę z psem w domu.


Psy często przepełniają się energią, a jeśli nie mają wystarczającej ilości ćwiczeń, mogą spróbować się zabawić. W najlepszym wypadku będzie to oznaczać ciągłe gwizdanie twoich ulubionych gryzących zabawek lub, co gorsza, może zabrać buty lub meble. Jak więc zabawiać psa podczas wyszukiwania lub ciągnięcia po małej przestrzeni nie jest idealna? Według Jakuba Zajíčka, założyciela sieci społecznościowej Animal Breath Animal Breath, mogą one być przydatną odpowiedzią na grę w wąchanie. „Poszukiwanie przysmaków lub ulubionych zabawek poprzez węch jest zabawą dla psa, ale także wymagającym zajęciem, które wymaga dużej koncentracji. W stosunkowo krótkim czasie pies staje się zmęczony, wybiera odpoczynek i pozwala właścicielowi pracować bez zakłóceń ”, zauważa Zajíček.


Kaganiec do akcji
Na przykład gra w chowanego jest bardzo prosta. Krótka gra z ulubioną zabawką najpierw motywuje psa do próby zdobycia zabawki, a następnie ukrywa ją i zaprasza psa do jej znalezienia. Gdy się powiedzie, nagradzaj psa entuzjastyczną pochwałą, ucztą lub krótką grą. Ważne jest, aby zacząć stopniowo i najpierw ukryć zabawkę w widocznych i łatwo dostępnych miejscach. Kiedy pies zrozumie zasadę gry, możesz zwiększyć trudność. Zamiast zabawek można podawać i smakołyki , znalezienie tego jest nagrodą dla samego psa. „Jeśli po kilku okrążeniach pies straci zainteresowanie grą, nie zmuszaj go do kontynuowania i pozwól mu na niezakłócony odpoczynek” - zaleca Jakub Zajicek.


Puzzle na kilka koron
Czy pamiętasz, jak kostka Rubika lub gra tetris złapała cię w dzieciństwie? Przez długi czas puzzle mogą również skracać psy. Zamiast sprytnych palców gra ponownie angażuje kaganiec. Na przykład spróbuj częściowo napełnić pranie zmiętymi papierami, które ukrywają między nimi kilka smakołyków. Pies dostaje smakołyki i smakołyki, aby je zdobyć. Zamiast piłek papierowych można stosować plastikowe kulki, chusteczki do nosa lub skarpetki. Ważne jest, aby pies nie mógł jeść innych przedmiotów w lawinie ani ich ranić. Inną opcją jest zbieranie rolek papieru toaletowego, układanie ich w pudełku obok siebie i ukrywanie w nich niektórych smakołyków. „Interaktywne gry, które wspierają myślenie i umiejętności psa, można także znaleźć w sklepach zoologicznych. Podobnie jak suplementy diety i suplementy diety, można je również kupić online ”- radzi Jakub Zajíček. Możesz wybierać spośród wielu interaktywnych zabawek tutaj: https://feeds.com/motivation-play-for-psy Wskazówki dotyczące zabawy, interaktywne samouczki można również znaleźć na youtube, np. Https://www.youtube.com/watch?v= nhH7dpDySsI


Nowe triki
Z czworonożnym przyjacielem możesz także trenować nowe ćwiczenia i wszelkiego rodzaju zabawne sztuczki. Większość psów lubi, kiedy mogą wykonywać zadania, za które otrzymują uznanie i nagrodę. Spróbuj nauczyć psa toczyć beczki , zamykać drzwi, robić skręty, zdejmować czapkę z głowy lub znajdować właściwą rzecz . Współpracując, wzmocnisz swoje relacje i trenując wesołe utwory, będziesz jechał długą chwilę i wprowadzisz coś nowego do stereotypu. Możesz ponownie znaleźć wszystkie filmy na YouTube (jak https://www.youtube.com/watch?v=7vMneOq9Tj4 lub https://www.youtube.com/watch?v=yE8t8thB3to)


Odkurzyć płaszcze
Opieka zdrowotna nad zwierzętami powinna być rutyną. Więcej czasu z psem to dobra okazja, aby znaleźć czas na utrzymanie włosów, paznokci, a także zeskanować uszy lub dokładnie umyć zęby. Wiele psów ucieka, aby się ukryć, tylko gdy widzi, że wyciągasz kleszcze. Dlatego wykorzystaj swój wolny czas, aby wyeliminować strach przed zwierzętami. Ważne jest, aby postępować powoli. Obcinacz do paznokci niekoniecznie oznacza cięcie. Początkowo, na przykład, możesz trzymać szczypce tylko jedną ręką, a drugą ręką w pobliżu, aby zaoferować smakołyk. Później wystarczy pogłaskać szczypce dla psów i łapę, aby nagradzać go za spokojne zachowanie. Wykorzystaj wolny czas i nie pchaj zwierzęcia, każdy postęp się liczy. Regularne głaskanie i plotki nie tylko wzmacniają relacje z psem, ale możesz także sprawdzić jakość włosów i ewentualnie znaleźć ukryty kleszcz. „Pamiętaj, że pies może złapać kleszcza nawet podczas krótkiego spaceru po osiedlu wokół domu. Dlatego warto stosować produkty przeciwpasożytnicze lub kołnierze ”- dodaje Jakub Zajíček.

Zdjęcie Pexels z Pixabay