21.06.21 Życie z psem

Pies i spalony trawnik

Ten artykuł jest tłumaczony przez Google Translator. Pracujemy nad jego ręcznym tłumaczeniem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Mocz psa może poważnie uszkodzić trawnik. Mocz dorosłych kobiet wydaje się być bardziej kwaśny niż mocz mężczyzn. A im bardziej sucha i słoneczna pogoda, tym gorzej, bo deszcz w przeciwnym razie rozrzedza mocz.

Co można zrobić, aby na trawniku nie wypalić żadnych kręgów? Niektóre psy nauczą się oddawać mocz tylko w miejscach do tego dozwolonych w ogrodzie. Idealnie jest uczyć tego małego szczeniaka. To najłatwiejsze rozwiązanie, aby wyeliminować problemy z uszkodzonym trawnikiem. Pies nauczy się tam chodzić, a reszta ogrodu zostanie oszczędzona. Może to być miejsce z wyższą trawą, piaskiem, korą itp. Dla psów można wybudować na trawniku podwyższone lub w inny sposób ciekawe miejsca (lepsze niż jedno), gdzie można odpocząć. Możesz użyć pnia drzewa, który posypujesz piaskiem lub ściółką, dobrze sprawdzają się również podwyższone kamienie.

Renowacja trawnika
Jeśli pies już oddaje mocz na trawnik, podlej całe miejsce dokładnie, unikniesz konsekwencji. Oczywiście podlewanie można ćwiczyć tylko wtedy, gdy jesteś w domu i widzisz, że pies właśnie odetchnął z ulgą. Droższym, ale skutecznym rozwiązaniem jest budowa systemu nawadniającego. Najbardziej przypalone plamy powstają podczas suszy. Jeśli nadal znajdziesz przypalone plamy, wyrzuć podłoże z trawy z piaskiem i zasiej mieszankę ładunku, która lepiej będzie odporna na uszkodzenia przez psa. Kiedy pada, dzięki piachowi woda wsiąka szybciej, a trawnik nie jest tak bardzo błotnisty.

Akcesoria
Możesz otrzymać specjalne suplementy, takie jak tabletki pochodzenia naturalnego, które podaje się psu, lub specjalne napoje, które pomagają zneutralizować kwasowość moczu psa. Dostępne są również naturalne kamienie wulkaniczne, które umieszcza się w misce z wodą. Jednak stopień, w jakim te suplementy są skuteczne, jest dyskusyjny. Jedni na nie nie pozwalają, inni twierdzą, że nie działają. Ważne jest, aby pies regularnie pił. Jeśli pies nie dostanie wystarczającej ilości wody, mocz staje się bardziej skoncentrowany i szkodliwy. Dlatego pies powinien mieć zawsze dostęp do czystej wody.

Zdjęcie joannah z Pixabay