Z powodu prowadzonych prac technicznych zamówienia wysyłamy z opóźnieniem 1 dnia. Przepraszamy za utrudnienia.
20.04.20 Życie z psem

Więcej wskazówek, jak zabawiać zwierzaka w domu

Ten artykuł jest tłumaczony przez Google Translator. Pracujemy nad jego ręcznym tłumaczeniem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Obecna sytuacja pandemii koronawirusa rodzi wiele pytań i wyzwań, w tym około czworonożnych zwierząt domowych. Jak się nimi zająć i wykorzystać je w obecnym stanie?

Nawet w okresie ograniczania ruchu dozwolone jest chodzenie. Ruch na świeżym powietrzu jest ważny dla Ciebie i Twojego zwierzaka, więc nie bój się wchodzić w naturę. Pamiętaj jednak, że powinieneś skrócić spacer, chodząc tylko z zakrytymi ustami i nosem i unikając miejsc o dużej koncentracji ludzi.

Co robić w domu?
W okresach ograniczenia ruchu należy ograniczyć czas spędzany na zewnątrz do niezbędnego minimum. Dlatego ważne jest, aby dać zwierzęciu więcej czasu w domu i znaleźć sposób na jego zabawę. „Istnieje wiele działań. Z psem możemy utrwalić i dopracować posłuszeństwo. Jednocześnie możemy ukryć zabawki lub przekąski w domu i wykorzystać mózg psa ”- mówi Admin Palacka, specjalista ds. Żywienia w Fitmin, a także ostrzega, aby nie przytłaczać zwierząt domowych przysmakami. Możesz mieć dużą piłkę w domu na końcu kwarantanny zamiast psa lub kota.

A jak mogą wyglądać takie działania?

Ukryty Po chwili zabawy ulubioną zabawką, aby zmotywować zwierzaka, a następnie ukryć zabawkę. Poproś go, by ją znalazł, a jeśli się powiedzie, pochwal go. Aby lepiej zrozumieć grę, najpierw ukryj swoją ulubioną zabawkę w widocznych miejscach, z czasem możesz utrudnić grę. W przypadku kotów możesz ukryć zabawkę i trzymać przed nią sznur lub wstążkę, za którą podąży kot. Lub spróbuj zawiesić kilka zabawek w domu. Zalecamy zmianę zabawek i ustawienie, aby kot szybko się nie męczył.


Gry węszące. Celem każdego spaceru jest wyczerpanie zwierzaka i uwolnienie go od nadmiaru energii. W okresach ograniczeń ruchowych długie spacery można zastąpić zabawą, ale jednocześnie wyczerpującymi, wąchającymi grami. Uczta, którą najpierw pokazujesz psu i pozwalasz mu powąchać go, motywować, a następnie ukryć. Na przykład możesz wypróbować zdrowy Fitmin Purity Snax. Po znalezieniu uczty nie zapomnij powtórzyć słowa chwały. W przypadku kotów możesz użyć ścieżek wstążek lub wiszących przysmaków do sznurków.


Zabawne łamigłówki. Nie zawsze masz wystarczająco dużo czasu, aby Twoje zwierzaki spędzały cały dzień. Jest to jeden z wielu sposobów zapewniania rozrywki czworonożnym zwierzakom przez dłuższy czas bez potrzeby aktywnego zaangażowania. Aby zrobić prostą łamigłówkę dla kotów, potrzebujesz 1 pudełka, 1 kleju i rolek papieru toaletowego. Umieść rolki papieru toaletowego w pudełku i sklej je. Po wyschnięciu możesz wrzucić do bułek różne smakołyki, łyki, zabawki lub inne ulubione przedmioty swojego zwierzaka i pozwolić kotowi zabrać nagrody i zabawki z samego pudełka. Jeśli chodzi o psy, wystarczy na każdy pojemnik, garnek lub wypieki do prania, w których wkładasz plastikowe kulki, zmięte papiery, zawinięte skarpetki lub chusteczki do nosa i wrzucasz między nimi pachnące smakołyki. Następnie pies znajduje nos dobroci.

Nie zapomnij o miłości
Pomimo ostrożności podczas kontaktu ze swoim zwierzakiem pamiętaj o okazywaniu miłości. Ważny jest kontakt w formie komunikacji, pochwały, klepnięcia lub przytulenia. Nie tylko go uspokoisz i poinformujesz, że wszystko jest w porządku, ale jednocześnie taki uścisk może poprawić ci humor i stworzyć dla ciebie dobre samopoczucie. Zdaniem Adéli Palackiej sam relaks jest ważny: „Daj zwierzętom przestrzeń. Koty same szukają spokoju, a jeśli chodzi o psy, nie pozwól im podążać za tobą przez cały dzień. Nie bój się zamknąć psa w sąsiednim pokoju, aby przygotować go do powrotu do pracy, a potem nie ma ochoty go opuszczać. ”

Ostrożność jest ważna
Zdrowie wszystkich, nawet czworonożnych przyjaciół, jest ważne. Dlatego jeśli masz objawy choroby, spróbuj zmniejszyć kontakt ze zwierzęciem. Umyj ręce przed i po kontakcie i zalecane jest częstsze czyszczenie łóżka.

Źródło: Fitmin