10.04.22 Życie z psem

Wyprowadzanie psów to klucz do aktywnej starości

Ten artykuł jest tłumaczony przez Google Translator. Pracujemy nad jego ręcznym tłumaczeniem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Powszechnie wiadomo, że wyprowadzanie psa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przezwyciężenia zwykłego spadku aktywności fizycznej w późniejszym wieku. Potwierdziły to badania z 2017 roku. Właściciele psów spędzają średnio o 30 minut mniej dziennie.

Badanie opublikowane w Journal of Epidemiology and Community Health wykazało, że regularne spacery z psami zwiększają poziom aktywności fizycznej osób starszych, szczególnie zimą i przy złej pogodzie. W badaniu zapytano ponad 3000 starszych osób, czy są właścicielami psa i czy go wyprowadzają. Nosili małe elektroniczne urządzenie, które nieprzerwanie mierzyło ich aktywność fizyczną przez siedem dni. Ponieważ zła pogoda i krótkie zimy są uważane za jedną z największych przeszkód w przebywaniu na świeżym powietrzu, badacze również skupili się na tych okolicznościach. Główny autor artykułu, dr. Yu-Tzu Wu powiedział: „Odkryliśmy, że ludzie wyprowadzający psy byli znacznie bardziej aktywni fizycznie i generalnie spędzali mniej czasu na siedząco. Spodziewaliśmy się tego, ale kiedy przyjrzeliśmy się, ile aktywności fizycznej uczestnicy wykonywali każdego dnia, różniła się ona w zależności od pogody. Byliśmy naprawdę zaskoczeni dużymi różnicami między tymi, którzy wyprowadzali psy, a innymi uczestnikami badania. „Zespół badawczy odkrył, że w krótsze dni oraz w dni, które były chłodniejsze i bardziej mokre, wszyscy uczestnicy byli mniej aktywni fizycznie i wypoczęci. więcej czasu na siedzenie. Niemniej jednak właściciele psów byli znacznie mniej dotknięci tymi okolicznościami. Krótko mówiąc, musi chodzić codziennie. Badacze zwracają jednak uwagę, że pozyskanie psa nie jest uniwersalną rekomendacją dla każdego seniora, ponieważ nie każdy jest w stanie opiekować się pupilem.

Źródło: Yu-Tzu Wu, Robert Luben, Andy Jones. Posiadanie psa wspiera utrzymanie aktywności fizycznej podczas złej pogody u starszych dorosłych Anglików: wyniki przekrojowe z kohorty EPIC Norfolk. Journal of Epidemiology and Community Health, lipiec 2017 DOI: 10.1136 / jech-2017-208987

Zdjęcie: Pixabay