LaPerm
14.05.19 Rasy

LaPerm

Historia LaPerm to kot z kręconymi włosami. To nowa rasa amerykańska, która powstała w latach 80.

Ukraiński lewkoy
13.06.18 Rasy

Ukraiński lewkoy

Historia Ukraińska levkoy to nowa rasa, która została wyhodowana na Ukrainie w latach 2000–2011. Jest krzyżówką kilku ras, w której główną rolę grał Don Sphynx i kot szkocki.
Kot sawanny
10.01.18 Rasy

Kot sawanny

Historia Jest to jedna z najnowszych ras kotów, której popularność wciąż rośnie pomimo wysokiej ceny zakupu. Kot sawanny jest wynikiem skrzyżowania afrykańskiego kota serwalskiego i domowego.
Selkirk rex
13.10.17 Rasy

Selkirk rex

W 1967 r. W Stanach Zjednoczonych urodził się kociak z falującymi włosami i wąsami w jednym miocie kociąt domowych. Jego niezwykły wygląd przyciągnął miłośników kotów i zaczął hodować nową rasę.
Kot somalijski
11.09.17 Rasy

Kot somalijski

Historia Jest to długowłosa odmiana kotów abisyńskich. Nazwa rasy jest nieco myląca, ponieważ Somalia nie ma nic wspólnego z jej pochodzeniem.
Kot balijski
30.08.17 Rasy

Kot balijski

Historia Balineska to w zasadzie półdługowłosa „egzekucja” kota syjamskiego. Struktura ciała powinna być identyczna jak u kotów syjamskich.
Cornish rex
02.08.17 Rasy

Cornish rex

Historia Rasa Cornish Rex należy do grupy kotów o krótkich falowanych włosach, hodowanych w Wielkiej Brytanii w hrabstwie Kornwalii. Pierwszy przedstawiciel rasy urodził się w 1950 roku i otrzymał imię Kallibunker.
Kurylska bobtail
10.07.17 Rasy

Kurylska bobtail

Historia Naturalna rasa, którą można zauważyć dzięki typowemu skróconemu ogonowi, pochodzi z Rosji na Wyspach Kurylskich, prawdopodobnie z japońskich ogonów. Zakłada się, że Japończycy przywieźli na wyspy kurylskie swoje japońskie zwierzęta, koty tutaj przez lata częściowo dzikie, częściowo zachowywały się jak zwierzęta domowe.
Kymerská kočka
13.06.17 Rasy

Kymerská kočka

Historia Kot Kymerská lub Cymric jest zasadniczo mężczyzną o dłuższych włosach. Kimery polimerów rodzą się regularnie od początku hodowli manxów, ale te piękne koty polodlouhosrste zawsze stały trochę na tle swoich krótkowłosych krewnych.
Szkocki zwisłouchy kot
18.04.17 Rasy

Szkocki zwisłouchy kot

Historia W 1961 r. Spontanicznie biała kotka ze złożonymi uszami urodziła się w miocie jednego kota domowego w Szkocji. Ten chłopiec otrzymał imię Snowball, jego niezwykły wygląd wzbudził zainteresowanie hodowców kotów.