Strategie edukacyjne
28.06.21 Życie z kotem

Strategie edukacyjne

Nawet kota można wychować, aby twoje współistnienie było szczęśliwe. Podstawą jest konsekwencja, cierpliwość i pozytywne nastawienie w postaci nagród. W niektórych przypadkach niechcianego zachowania warto zignorować kota. Jakie są najlepsze strategie edukacyjne i kiedy z nich korzystać?

Chodzenie na smyczy
21.06.21 Życie z kotem

Chodzenie na smyczy

Na smyczy możesz zabrać nie tylko swojego psa, ale także przyjaciela kota. Co prawda spacer nie będzie tak długi i tempo będzie wolniejsze, ale znowu przeżyjesz coś niekonwencjonalnego. Dla kotów domowych spacery to ciekawy sposób na urozmaicenie dnia. Jak trenować chodzenie na smyczy?

Głośny kot
07.06.21 Życie z kotem

Głośny kot

Koty miauczą głównie w kontakcie z ludźmi. Ale wysokie i uporczywe miauczenie może łatwo zacząć działać mi na nerwy. Co zrobić, gdy kot jest głośny?

Po co adoptować starszego kota?
31.05.21 Życie z kotem

Po co adoptować starszego kota?

Kocięta i młode koty często nie rozgrzewają się w schroniskach długo, starsze zwierzęta zwykle znacznie dłużej czekają na nową rodzinę. Jednocześnie adopcja kota seniorki wcale nie jest złym pomysłem. Jej towarzystwo wzbogaci Cię i uratuje nerwy dziką młodością.

Jedzenie rzeczy wełnianych
24.05.21 Życie z kotem

Jedzenie rzeczy wełnianych

Koty, które jedzą niestrawne przedmioty, takie jak wełniane ubrania, cierpią na tzw. pica. Niektóre rasy, zwłaszcza koty syjamskie i birmańskie, są naturalnie bardziej podatne na gryzienie wełny. Co z tym zrobić?

Usiądź polecenie
11.05.21 Życie z kotem

Usiądź polecenie

Polecenie posadzić jednego z pierwszych małych szczeniąt do nauki. Ale przy odrobinie szczęścia i smakołyków możesz nauczyć kota siadania na komendę. Chociaż nie jest to ważna umiejętność dla kota, możesz zaimponować znajomym. A koty, które potrafią siedzieć na rozkaz, a następnie lepiej skoncentrować się na trenowaniu innych sztuczek. Jak leci?

Zdrowa sierść i okres linienia
26.04.21 Życie z kotem

Zdrowa sierść i okres linienia

Zima minęła na zawsze, a my wreszcie powitaliśmy wiosnę. Jednak nie zawsze rozpoznajemy to tylko po kwitnących drzewach i ciepłym słońcu – właściciele czworonożnych pupili wiedzą, że nadchodzi wiosna, gdy tylko ich pies lub kot zacznie się topić. Włosy znajdują się wtedy nawet w zupełnie nieoczekiwanych miejscach, krótko mówiąc, wszędzie. Możemy jednak wspierać i pomagać naszemu pupilowi podczas linienia.

Wybiegam za drzwi
19.04.21 Życie z kotem

Wybiegam za drzwi

Niektóre koty domowe, nawet jeśli nie mają na to pozwolenia, próbują uciekać frontowymi drzwiami. Gdy tylko ktoś wchodzi lub wychodzi, kot nagle próbuje uciec, zanim zdążysz ją złapać. Co z tym?

Agresja wobec ludzi
24.03.21 Życie z kotem

Agresja wobec ludzi

Ludzie uwielbiają pieścić miękkie kocie futerko, ale u kotów takie zachowanie nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem. Niektóre zwierzęta potrafią właściwie wyrazić swoje niezadowolenie. Co zrobić, gdy Twój zwierzak drapie się i gryzie?

Czy potrafisz czytać mimikę kotów? Sprawdź się!
18.03.21 Życie z kotem

Czy potrafisz czytać mimikę kotów? Sprawdź się!

Koty mają reputację trudnych do odczytania. Ich mimika nie jest tak łatwo rozpoznawalna jak pies. Jednak badania przeprowadzone przez kanadyjskich etologów wykazały, że niektórzy ludzie są prawdziwymi „zaklinaczami kotów”, którzy potrafią odczytać emocje i subtelne różnice w twarzach kotów. Jak się masz?