16.03.20 Życie z kotem

10 wyrażeń kociej miłości

Ten artykuł jest tłumaczony przez Google Translator. Pracujemy nad jego ręcznym tłumaczeniem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Niektóre koty są przywiązane i lubią się przytulać, inne fizyczne kontakty z ludźmi nie wyglądają na wiele. Ale to nie znaczy, że cię nie kochają. Druga grupa okazuje uczucie tylko w inny sposób.

1. Zakręć u siebie
Chociaż koty mruczą z różnych powodów (więcej tutaj ), zwykle robią to w czasie, gdy czują się zrelaksowani i szczęśliwi. Kręcenie się w pobliżu i podczas kontaktu z tobą jest jednym z wyraźnych przejawów łaski kota.

2. Odpocznij blisko siebie
Niektóre koty są zbyt nieśmiałe, aby siedzieć na kolanach. Zamiast tego leżą blisko ciebie. Jest to jeden ze sposobów okazywania uczuć.

3. Stepping
Ugniatanie (etap mleczny) wyraźnie wskazuje, że kot czuje się spokojny i szczęśliwy. Coś w rodzaju wiadomości: „Jestem tu zrelaksowany i szczęśliwy”. I kot nie musi nadepnąć na ciebie. Jeśli siedzi obok ciebie i stąpa, gdy z nią rozmawiasz lub na ciebie patrzy, pokazuje, że jesteś dla niej ważny.

4. Cię liżą
Jeśli kot zacznie cię lizać podczas przytulania, traktuj to jako ostateczny wyraz jej miłości. Nawet lekkie gryzienie może być miłością. To coś w stylu: „Wspaniale, że istniejesz”.

5. Wycieranie
Kiedy kot pociera głowę i ssie cię, pokazuje, że bierze cię za przyjaciela. Kot zaznacza cię i sygnalizuje, że jesteś jej „własnością”.

6. Mrugnięcie
Kiedy kot patrzy na ciebie, a potem mruga powoli, okazuje uczucie. Powolne mrugnięcie oznacza coś w rodzaju „Ufam ci, a ty jesteś moim przyjacielem”

7. Kładą na tobie łapę
Łapanie jest powszechną praktyką kota w celu przyciągnięcia uwagi osoby. Ułożenie łapy jest wyrazem uczuć.

8. On niesie ci prezenty
Niektóre koty mają tendencję do umieszczania połowów przed domem. Ogłaszają również, że przynieśli mysz głośno miaucząc. W ten sposób wykazują dumę ze swojego daru i przynależności do ludzkiej rodziny.

9. Podążają za tobą
Jeśli kot wita cię przy bramie lub drzwiach wejściowych i gdziekolwiek pójdziesz, jest na piętach, wskazując, że ufa ci i chce być blisko ciebie przez cały czas.

10. Pokazują brzuch
Czy toczy się na boki z łapami w powietrzu, odsłaniając brzuch? Jest to znak zaufania, zainteresowania i dowód, że czuje się z tobą bezpiecznie. Ale to nie znaczy, że chce, żebyś dotknął brzucha. Większość kotów preferuje inne części ciała do drapania.

Zdjęcie: pexels.com