15.11.21 Życie z kotem

6 wskazówek, jak wzbogacić domowe otoczenie kota

Ten artykuł jest tłumaczony przez Google Translator. Pracujemy nad jego ręcznym tłumaczeniem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Możesz poprawić życie kota, inwestując w różne, czasem bardzo proste gadżety. Zwykły kartonik uszczęśliwi kota.

Drapaki
Skrobak wspinaczkowy, tunel lub pluszowa kryjówka bezpośrednio zachęca do eksploracji. Wybierz elementy, na które możesz się wspinać, szlifować pazurami lub w nich chować.

Miejsca na podwyższeniu
Koty lubią zwiedzać swoje otoczenie z góry. Stwórz dla nich wyniesione miejsca do odpoczynku. Możesz powiesić zestaw półek na ścianie, postawić w salonie tyczki do wspinaczki lub zrobić dla nich miejsce w górnej części szafki.

Ukrywanie
Ucieszysz też swojego pupila pustym kartonowym pudełkiem, które zbada i będzie służył jako schronienie. Pudełka ze sklepu zoologicznego są szczególnie atrakcyjne, ponieważ kusząco pachną.

Miejsca odpoczynku
Stwórz miejsca do spania w miejscach, w których kot może w spokoju schronić się. Wiszące legowisko do ogrzewania to ulubione miejsce wielu kotów: jest przyjemnie ciepłe, a nie na ziemi. Możesz też położyć poduszkę na parapecie, skąd kot może wyglądać i obserwować ptaki.

Trawa dla kota
Upewnij się, że zawsze masz dostęp do specjalnej trawy dla kotów domowych, którą mogą w każdej chwili ugryźć. Zapobiegaj spożywaniu roślin doniczkowych lub ciętych kwiatów, które mogą być trujące.

Masz kilka kotów?
Kupując rzeczy pamiętaj o zasadzie „po jednym na każdego kota plus jeden dodatek”. Zapobiegnie to stresowi między zwierzętami, które będą korzystać z ulubionej zabawki , toalety lub miejsca do spania.

Źródło: Prinspetfoods
Zdjęcie David Mark z Pixabay