Mamo, gdzie jesteś
18.06.19 Kotek

Mamo, gdzie jesteś

Już nowo narodzone kocięta potrafią skutecznie komunikować się ze swoją kocią mamą. Ponieważ są ślepi i głusi, są całkowicie zależni od jej opieki i dlatego muszą być w stanie przyciągnąć jej uwagę.
Jak rozpoznać płeć kociąt?
01.11.17 Kotek

Jak rozpoznać płeć kociąt?

Może twój kociak urodził się kociąt i masz problem z określeniem, które dziewczynki i chłopcy są. Doradzimy Ci jak.
Nowy członek gospodarstwa domowego i dietetyk
04.10.17 Kotek

Nowy członek gospodarstwa domowego i dietetyk

Czy zamierzasz kupić małego kotka? Świetnie! Twoja rodzina będzie rosła wraz z czworonożnym partnerem, z którym będziesz się dobrze bawić. Przygotuj się jednak na jego przybycie z wyprzedzeniem.
7 porad, na co uważać, gdy idziesz do hodowcy kotów
04.10.16 Kotek

7 porad, na co uważać, gdy idziesz do hodowcy kotów

Czy wybrałeś pożądaną rasę kotów i czy po prostu czytasz reklamy z kociętami? Przed zabraniem nowego zwierzaka do domu zaleca się udanie się do hodowcy, aby odwiedzić cały miot i środowisko, w którym żyją koty. To dość normalne, że rolnik ma więcej kotów, ale jeśli „zaszczepił się” w domu, nie jest to dobry znak.
Jak rozpoznać dobrego hodowcę?
20.02.16 Kotek

Jak rozpoznać dobrego hodowcę?

Chcesz kupić szczeniaka lub kociaka z rodowodem? Warto więc starannie wybrać hodowlę. Wielu poda informacje na stronie internetowej hodowli, rekomendacje od zaufanych właścicieli rasy lub referencje od doradcy hodowlanego.
Jak poznać wiek kociaka?
31.01.16 Kotek

Jak poznać wiek kociaka?

Jeśli znalazłeś osieroconego kota i musisz dowiedzieć się, ile może mieć lat, pomogą Ci następujące funkcje. Brzuch Spójrz na brzuch twojego kota pod kątem widocznych pozostałości pępowiny.
Uzębienie
27.06.15 Kotek

Uzębienie

Zęby mleczne u kociąt zaczynają przycinać około 14 dni po urodzeniu. Uzębienie lub wymiana zębów mlecznych na zęby stałe rozpoczyna się od 14.

Jak trzymać kotka?
18.04.15 Kotek

Jak trzymać kotka?

Przyniosłeś do domu mały puszysty pakiet? Gratulacje! Ostrożnie obchodź się z kotkiem. Jedną ważną umiejętnością jest odpowiedni chwyt podczas przenoszenia.
Usunięty kotek
07.12.14 Kotek

Usunięty kotek

Chcesz kupić kota i nie masz jeszcze z nim praktycznego doświadczenia? Czy często natrafiasz na zalecenie kupowania usuniętego kotka, ale nie wiesz dokładnie, co możesz sobie wyobrazić? Chodzi o to, że u kociąt bardzo ważny jest intensywny kontakt z ludźmi. Równie ważne jest środowisko, w którym dorastają w pierwszych tygodniach życia.
A co z gryzącym kotem?
05.10.14 Kotek

A co z gryzącym kotem?

Mamy 3,5-miesięcznego chłopca. Jest milutki i łobuziak.