Dlaczego kot wymiotuje?
19.11.19 Zdrowie i choroby

Dlaczego kot wymiotuje?

Jeśli kot wymiotuje tylko sporadycznie, może to być spowodowane szybkim wypełnieniem żołądka z powodu pożerania lub połykania większej ilości włosów. Jeśli jednak kot wymiotuje więcej niż raz w miesiącu, obudź się. Może to być poważny problem zdrowotny, który wymaga wizyty weterynarza.

Dlaczego kot traci na wadze?
06.11.19 Zdrowie i choroby

Dlaczego kot traci na wadze?

Jest wiele powodów, dla których kot traci na wadze. Utrata masy ciała powinna być ostrzeżeniem, że coś jest nie tak. Wczesne kompleksowe badanie przez weterynarza i możliwe leczenie może zapobiec wielu powikłaniom zdrowotnym. Jakie są najczęstsze przyczyny utraty wagi?

Co zrobić, jeśli kot ma trądzik?
30.10.19 Zdrowie i choroby

Co zrobić, jeśli kot ma trądzik?

Nawet koty mogą być zaniepokojone trądzikiem, objawiającym się jako zaskórniki w okolicy ust lub podbródka. Przyczyną jest zatkanie gruczołów łojowych.

Ochrona psów i kotów na wakacjach
21.05.19 Zdrowie i choroby

Ochrona psów i kotów na wakacjach

Planujesz wakacje i robisz listę rzeczy do kupienia? Więc nie zapomnij o repelencie jakości. Jeden dla ciebie, a drugi dla twojego zwierzaka.
Czy mogę dać kotowi równoległość?
08.05.19 Zdrowie i choroby

Czy mogę dać kotowi równoległość?

Nie! Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, takie jak Paralen lub Brufen, są niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) i są wysoce toksyczne dla kota. Tylko jedna pigułka może zabić.
Kleszcze i pchły są niedoceniane. Zwłaszcza teraz wiosną.
10.04.19 Zdrowie i choroby

Kleszcze i pchły są niedoceniane. Zwłaszcza teraz wiosną.

Chociaż istnieje szeroki zakres informacji na temat chorób przenoszonych przez kleszcze i pchły, a na rynku dostępne są produkty ochronne, wciąż wielu rolników nie docenia tej podstawowej profilaktyki. Są małe i dyskretne, ale w ich ciałach występują poważne choroby.
Drapanie kota
22.01.19 Zdrowie i choroby

Drapanie kota

Choroba ta, zwana chorobą drapania kota, jest wywoływana przez bakterię o nazwie Bartonella henselae. Chociaż koty są nosicielami, one same zwykle nie chorują na bartonellozę.
10 najczęstszych chorób u kotów
05.01.19 Zdrowie i choroby

10 najczęstszych chorób u kotów

Członkowie zespołu pierwszego w pełni internetowego ubezpieczenia zdrowotnego i wypadkowego psów i kotów w naszym kraju - PetExpert - opracowanego na podstawie wewnętrznej analizy danych, badań i roszczeń oraz we współpracy z uznanym ekspertem w dziedzinie medycyny kotów i kierownikiem pierwszej specjalistycznej kliniki weterynaryjnej przyjaznej Cat ČR MVDr. Martin Načeradská lista dziesięciu najczęstszych chorób u kotów i ich objawów.
Nadczynność tarczycy
11.12.18 Zdrowie i choroby

Nadczynność tarczycy

Jest to zaburzenie endokrynologiczne, w którym tarczyca wytwarza nadmiar hormonów T4 i T3. Rezultatem zwiększonej aktywności tarczycy jest nadmiernie stymulowany, nadczynny metabolizm.
Antybiotyki tylko z rąk lekarza weterynarii
27.11.18 Zdrowie i choroby

Antybiotyki tylko z rąk lekarza weterynarii

Są to kluczowe kwestie naszych czasów: zagwarantowanie zdrowia żywności, zapewnienie, że środowisko nie obciąża pozostałości leków weterynaryjnych i ludzkich, oraz potrzeba zapobiegania rosnącej odporności wszystkich czynników chorobowych. Jak sobie z nimi radzić? Tylko w taki sposób, aby warunki postępowania z lekami nie uległy złagodzeniu.